To nejlepší z Paříže + EIFFELOVA VĚŽ + VERSAILLES (letecky z Ostravy) | Paříž | Francie

dovolena-bg-header-title.png
     

** To nejlepší z Paříže + EIFFELOVA VĚŽ + VERSAILLES (letecky z Ostravy)

 
 
 
To nejlepší z Paříže + EIFFELOVA VĚŽ + VERSAILLES (letecky z Ostravy)
 

Francie, Paříž

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Paříže a bez čekání vyjedete až na vrchol Eiffelovy věže. Nevynecháte slavný zámek Versailles a můžete si užít večerní plavbu po Seině. Zájezd pro všechny bez rozdílu věku. Vydejte se s námi nasát atmosféru francouzské historie, umění, gurmánských pochutin, módy i vůně parfémů a poznejte Paříž!

 
 
         

Důležité informace

Ubytování

hotel v Paříži, poblíž metra (časový dojezd do centra Paříže cca 30 minut) ubytování je v menších pokojích s vlastním soc. zařízením, Wi-Fi, TV

Strava

v hotelu jsou podávány kontinentální snídaně (bageta, croissant, máslo, marmeláda, čaj, káva)během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvenípoblíž hotelu je možnost individuálního stravování v místních restauracích

1. den

Odlet z Ostravy, po příletu do Paříže objednaným autobusem  transfer na hotel, ubytování.

2. den

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke kostelu Saint-Sulpice, známému především tzv. Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda a k Lucemburským zahradám, sídlu dnešního senátu. Počínaje  Pantheonem , tedy národním památníkem Francie s hroby slavných francouzských osobností (je zde např. hrob Voltaira, Alexandra Dumase nebo Viktora Huga) Vás Latinská čtvrť okouzlí i dalšími historickými budovami. Uvidíte např.  kostel St. Etienne, slavnou univerzitu Sorbonnu, Clunyjský palác či pozůstatky antických lázní. Polední pauza v jedné z malebných  francouzských restaurací na bulváru Saint-Michel Vám dodá energii na další část dne. V samém historickém jádru Paříže navštívíte  chrám Notre-Dame, proslavený románem Viktora Huga „Zvoník u Matky Boží v Paříži“ , středověký  palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury, kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce . Kolem unikátní stavby  pařížské Radnice dojdete k Centru G. Pompidou, jehož architektura vyvolává značné rozpaky a následně ke kostelu  St. Eustacha a historické budově Komerční burzy . K večeru je možnost návštěvy interiérů jednoho z největších muzeí na světě, Louvru . Večer návrat na hotel s průvodcem nebo individuální večerní program ve městě.

3. den

Po snídani opět přejezd metrem do centra a pokračování prohlídky města. Společně s průvodcem zahájíte den navštěvou největší dominanty Paříže – Eiffelovy věže. Z jejího vrcholu Vás bude čekat nádherný výhled na město pod Vámi.  Procházkou po Martových polích dojdete k budovám Vojenské akademie a Invalidovny, tedy místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším pařížském mostu Alexandra III. a nejznámějším pařížském  bulváru Champs-Élysées se dostanete až na náměstí Svornosti (Place de la Concorde). Právě zde, pod ostřím gilotiny, skončila za Velké francouzské revoluce hlava krále Ludvíka XVI. i jeho ženy Marie Antoinetty. Vašemu zraku neujde ani  kostel Maří Magdalény , postavený v antickém stylu a budova jedné z nejkrásnějších oper na světě, Opery Garnier . Za vidění stojí i slavný obchodní dům Galerie Lafayette a náměstí Vendome se sochou Napoleona I., coby římského imperátora. Odpoledne se projdete v nadherných  Tuilerijských zahradách , v nichž se nalézá slavná Orangerie s neméně slavným cyklem plátem od Moneta a dalších impresionistických skvostů. Ty jsou uloženy i v  Musée d´Orsay na protilehlém břehu řeky Seiny. Posledním a nejkrásnějším místem, na které ten den zavítáte, bude světoznámé  muzeum Louvre s podmanivými a nekonečnými sbírkami (včetně obrazu Mona Lisy). V podvečer možnost romantické plavby po Seině . Z paluby lodě uvidíte většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

4. den

Zájemci mohou společně s průvodcem navštívit rozsáhlý zámecký areál nedaleko Paříže, tzv.  Versailles , které bylo po několik století sídlem francouzksých králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáte  hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíte místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty). Odpoledne si společně s průvodcem vychutnáte  uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s nádherným výhledem na Paříž, bazilikou Sacré-Couer, malebným  náměstím malířů Place de Tertre a posledním zdejším  mlýnem Moulin de la Galette. Nevynecháte ani slavný kabaret Moulin Rouge . Pro zájemce je možnost návštěvy známého  muzea Sexu na Pigalle či večerní volno v romantických uličkách této čtvrti. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. Ve večerních hodinách transfer na letiště , odlet z Paříže do Ostravy,  přílet v nočních hodinách.

Cena zahrnuje

letenka Ostrava - Paříž - Ostrava se všemi poplatky, přepravované zavazadlo 15 kg + kabinové zavazadlo 5 kg, transfer letiště - hotel - letiště, 3x ubytování v Paříži ve 2* nebo 3* hotelu, 3x snídaně, průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě), vstupenka do 3. patra Eiffelovy věže s přednostním vstupem

Cena nezahrnuje

MHD v Paříži (15 EUR)+ vlak do Versailles (6 EUR), projížďka lodí po Seině (10 EUR), cestovní pojištění léčebných výloh, vstupné na místě, vstupenky do muzea Louvre (12 EUR) a do zámku Versailles (15 EUR) budou k zakoupení přímo u průvodce, Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2600 Kč

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 5 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 15 kg (toto bude odbavené do úložného prostoru)

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Moulin Rouge dospělý 3 387 KčKabaret La Belle Epoque dospělý 2 387 Kč

Cestovní pojištění

MINI: 35 Kč / den EXKLUZIV (+pojištění úrazové, storna zájezdu, zavazadel, odpovědnosti): 60 Kč / den

Den 1.

Odlet z Ostravy , po příletu do Paříže transfer autobusem do hotelu, ubytování . V závislosti na čase příletu bude následovat program s průvodcem. 

Den 2.

Po snídani v hotelu přejezd metrem do centra Paříže ke   kostelu Saint-Sulpice, známému tzv.   Pásem růže z knihy Šifra mistra Leonarda. Přes rozkvetlé Lucemburské zahrady se sídlem francouzského senátu se dostaneme do Latinské čtvrti, která nás   okouzlí svou atmosférou i historickými budovami. Uvidíme zde slavnou univerzitu Sorbonnu, Clunyjský palác   či pozůstatky antických lázní.   Významnou dominantou této čtvrti je národní památník Pantheon s hrobkami slavných francouzských osobností (jsou zde pochováni např. Voltaire, Alexandre Dumas nebo Victor Hugo). Polední pauza v jedné z malebných francouzských restaurací na   bulváru Saint-Michel nám dodá energii na další část dne.V samém  historickém jádru Paříže  si prohlédneme fascinující gotický chrám Notre-Dame, proslavený románem Victora Huga "Zvoník u Matky Boží v Paříži", uvidíme středověký palác a vězení La Conciergerie a klenot gotické architektury kapli Sainte-Chapelle, ukrytou v areálu dnešního Justičního paláce. Kolem budovy pařížské radnice   dojdeme k   Centru G. Pompidou, jehož neobvyklá architektura vyvolává značné rozpaky. V podvečer si užijeme romantickou plavbu po Seině. Z paluby lodě se nabízí  nevšední pohled na většinu pařížských památek včetně Eiffelovy věže. Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně. 

Den 3.

Po snídani budeme pokračovat v prohlídce města. Den zahájíme návštěvou největší dominanty Paříže –   Eiffelovy věže, z jejíhož vrcholu nás bude čekat nádherný výhled. Procházkou po Martových polích dojdeme k budovám   Vojenské akademie   a Invalidovny, tedy   místům spojeným s osobností císaře Napoleona I. Po nejkrásnějším   pařížském   mostě Alexandra III .  a nejznámějším pařížském bulváru Champs-Élysées se dostaneme až na   náměstí Svornosti (Place de la Concorde), kde byla za francouzské revoluce umístěna obáváná gilotina. V odpoledních hodinách můžete individuálně zavítat do některého z  pařížských muzeí  (Louvre, Musée d´Orsay, Orangerie, Musée Rodin) nebo si odpočinout v nádherných Tuilerijských zahradách.   Pro zájemce je připravena procházka nejdražšími pařížskými bulváry. Vašemu zraku během ní neujde budova jedné z nejkrásnějšícho oper na světě, Opery Garnier a slavný obchodní dům Galerie Lafayette. V muzeu Fragonard se dozvíme více o výrobě parfémů a v místním obchůdku si můžeme zakoupit tradiční francouzský suvenýr. K večeru si užijeme uměleckou atmosféru čtvrti Montmartre s malebným náměstím malířů Place de Tertre. Bělostná bazilika Sacre-Coeur poskytuje nádherný výhled na Paříž i příjemné místo k odpočinku. Při procházce romantickými uličkami této čtvrti uvidíme i slavný kabaret Moulin Rouge. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Den 4.

Po snídani se přesuneme do rozsáhlého zámeckého areálu  Versailles  poblíž Paříže, který byl po několik století sídlem francouzksých králů a politickým centrem země. Vedle samotného zámku si vychutnáme hudební představení a hru fontán v zámecké zahradě a uvidíme místa, kam panovník utíkal před dvorem a starostmi (Malý Trianon, Velký Trianon a idylická vesnička Marie Antoinetty). Po návratu do Paříže možnost individuálního volna ve městě, návštěvy muzeí, nákupu suvenýrů či odpočinku v kavárnách.Ve večerních hodinách transfer na letiště,  odlet z Paříže do Ostravy.

Zájezdy do tohoto hotelu:

 
OdjezdDnůStravaDopravaDříveNyní
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

nejlepší ceny půjčení aut
na 6 000 místech po celém světě

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje