To nejlepší z Říma | Řím | Itálie

dovolena-bg-header-title.png
     

 To nejlepší z Říma

 
 
 
To nejlepší z Říma
 

Itálie, Řím

Jedinečný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Říma. Proniknete do samotného dějiště gladiátorských her, v muzeích Vatikánu odhalíte kumšt italských umělců a zastavíte se u proslulé fontány di Trevi. Zájezd je ideální pro všechny bez rozdílu věku. Poznejte s námi věčné město, jehož historie je zárodkem celé naší evropské kultury!

 
 
         

Důležité informace

Ubytování

hotel v blízkosti centra Římahotel je dostupný autobusem, MHD do centra města

Strava

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetuběhem dne při prohlídce Říma bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Colosseo + Palatino + Foro Romano dospělý 648 Kč, dítě 227 Kč, student 454 Kč, senior 130 KčVatican Museums dospělý 713 Kč, dítě 421 Kč, student 421 Kč

Cestovní pojištění

MINI: 35 Kč / den EXKLUZIV (+pojištění úrazové, storna zájezdu, zavazadel, odpovědnosti): 60 Kč / den

Program

Transfer z Ostravy na letiště do Katovic - transfer je v ceně zájezdu. Přílet z Katovic do Věčného města - Říma , ubytování, organizační schůzka s průvodcem.Prohlídka Říma s průvodcem - Circo Massimo, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol . Vatikánská muzea - Sixtinská kaple s freskovým cyklem od Michelangela - Stvoření světa , Poslední soud , Rafaelovy stanze , Egyptské muzeum , Etruské muzeum , Sál map a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě -  nám. sv. Petra s nádhernou Berniniho kolonádou , vstoupíme do chrámu sv. Petra , kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky.Vydáme se k  Andělskému hradu , dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je  Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla , pak navštívíme barokní náměstí -  Piazza Navona s fontánami , Fontána 4 řek od Berniniho , kostel sv. Agnese in Agone a procházku zakončíme u  Pantheonu - chrámu všech bohů . Prohlídka s průvodcem - začneme u  Kolosea ,  Palatina a Fora Romana - kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, dostatek času na prohlídku. Uvidíme Konstantinův oblouk , vydáme se k Bazilice sv. Petra v řetězech - zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě, zhlédneme náhrobek papeže Julia II. - Mojžíše od Michelangela, vydáme se cestou římských fór -  Césarovo fórum , největší Trajánovo fórum , novodobý památník Viktoria Emanuela II., vstoupíme na Kapitol, zhlédneme  Forum Romanum . Vyhlídka - město kopulí.Pokračujeme rušnou obchodní třídou Via di Corso k nejslavnější fontáně - Fontána di Trevi , kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita. Vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě -  u Španělských schodů proslulých módními přehlídkami - a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě - Viu Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů. Brzy ráno odjezd transferem na letiště, přílet do Katovic a transfer zpět do Ostravy .

Cena zahrnuje

transfer z Ostravy na letiště do Katovic a zpět, leteckou přepravu Katovice – Řím – Katovice + malé kabinové zavazadlo podléhá bezpečnostním omezením (povolené množství tekutin v zavazadle, ostré předměty apod.), letištní taxy, transfer autobusem z letiště do hotelu a zpět, 3x ubytování v hotelu se snídaní, průvodcovské služby

Cena nezahrnuje

jízdné po Římě, cestovní pojištění léčebných výloh, příplatek za jednolůžkový pokoj 2000 kč, Příplatek za jednolůžkový pokoj: 2000 Kč

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 42 (d) x 32 (v) x 25 (h) cm, není váhově omezeno, uložíte ho pod sedadlo před vámi (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) Zavazadlo za příplatek 800 Kč - velké kabinové zavazadlo o max. rozměrech 56 (d) x 45 (v) x 25 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla)pokud si přikoupíte velké kabinové zavazadlo, již si nemůžete vzít s sebou malé kabinové zavazadlo, letecká společnost se řídí pravidlem jednoho kabinového zavazadla Zavazadlo za příplatek 1 700 Kč - velké odbavované zavazadlo o max. rozměrech 1,4 (š) x 1,1 (v) x 1,7 (d) m, hmotnost do 32 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě v úložném prostoru letadla) NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.

Den 1.

Transfer z Ostravy na letiště do Katovic - transfer je v ceně zájezdu. Přílet z Katovic do Věčného města - Říma , ubytování, organizační schůzka s průvodcem.Prohlídka Říma s průvodcem - Circo Massimo, Koloseum, Forum Romanum, Kapitol.

Den 2.

Vatikánská muzea -   Sixtinská kaple s freskovým cyklem od Michelangela - Stvoření světa , Poslední soud , Rafaelovy stanze , Egyptské muzeum , Etruské muzeum , Sál map a další. Pak se zastavíme na nejkosmopolitnějším náměstí na světě - nám. sv. Petra  s nádhernou Berniniho kolonádou , vstoupíme do chrámu sv. Petra, kde jsou uloženy ostatky sv. Petra, nad nímž je baldachýn od Berniniho. Uvidíme Pietu - dílo teprve 25 letého Michelangela, katedrálu sv. Petra a další památky.Vydáme se k Andělskému hradu, dříve Hadriánovo mauzoleum, pevnost, úkryt i místo milostných schůzek papežů. Nad řekou Tiberou je  Andělský most s 10 anděly a sochy sv. Petra a Pavla , pak navštívíme barokní náměstí - Piazza Navona  s fontánami , Fontána 4 řek od Berniniho , kostel sv. Agnese in Agone a procházku zakončíme u Pantheonu  - chrámu všech bohů .

Den 3.

Prohlídka s průvodcem - začneme u Kolosea, Palatina a Fora Romana - kde se odehrávaly gladiátorské zápasy, dostatek času na prohlídku. Uvidíme Konstantinův oblouk, vydáme se k   Bazilice sv. Petra v řetězech   - zde se nalézají okovy, kterými byl spoután sv. Petr v Římě a v Jeruzalémě, zhlédneme náhrobek papeže Julia II. - Mojžíše od Michelangela, vydáme se cestou římských fór -  Césarovo fórum , největší Trajánovo fórum , novodobý památník Viktoria Emanuela II., vstoupíme na Kapitol, zhlédneme Forum Romanum. Vyhlídka - město kopulí.Pokračujeme rušnou obchodní třídou Via di Corso k nejslavnější fontáně - Fontána di Trevi, kterou proslavil F. Fellini ve svém Dolce Vita. Vhodíme minci do fontány, abychom se znovu někdy vrátili do Říma a procházku ukončíme na nejživějším místě v Římě - u Španělských schodů  proslulých módními přehlídkami - a ukážeme si jednu z nejdražších ulic na světě - Viu Condotti, kde se nachází butiky slavných italských návrhářů.

Den 4.

Brzy ráno předběžně v 5:30 odjezd transferem na letiště, přílet do Katovic a transferem zpět do Ostravy .

Zájezdy do tohoto hotelu:

 
OdjezdDnůStravaDopravaDříveNyní
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

nejlepší ceny půjčení aut
na 6 000 místech po celém světě

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje