Istanbul - město dvou kontinentů | Istanbul | Turecko

dovolena-bg-header-title.png
     

 Istanbul - město dvou kontinentů

 
 
 
Istanbul - město dvou kontinentů
 

Turecko, Istanbul

Istanbul – město dvou kontinentů - letecké víkendy

 
 
         

Důležité informace

Typ dopravy

Letecky

Trasa zájezdu

Istanbul

Fakultativní příplatky

1lůžkový pokoj 3* hotel (2 990 Kč) • 1lůžkový pokoj 4*hotel (3 490 Kč) • polopenze 3* hotel (2 490 Kč) • polopenze 4*hotel ­(2 690 Kč) • Fakultativní výlety - ceny jsou platné od 6 osob:   půldenní výlet po Bosporu (1 090 Kč)  • výlet Noční Istanbul (790 Kč) • výlet Princovy ostrovy (1 490 Kč) • Golden Horn Tour (1 090 Kč) pojištění léčebných výloh • komplexní pojištění – viz katalog str. 11

Poznámka

Ceny nezahrnují spropitné.

Istanbul – město dvou kontinentů. Rozdělen Bosporskou úžinou, leží Istanbul na evropské i asijské půdě. Dnes moderní velkoměsto se širokými bulváry a moderními čtvrtěmi, předurčuje toto místo nejen k výhodným nákupům v bezpočtu místních obchůdků a bazarů, ale díky své bohaté historii také k poznávání. Navštívit doporučujeme Chrám boží moudrosti – Hagia Sofia, sultánský palác Topkapi, jedinečnou Modrou mešitu Sultanahmet či impozantní Sulejmanovu mešitu. Kromě milovníků historie a nakupování si zde na své přijdou také příznivci dobrého jídla, pití a relaxace. Vyplatí se zajisté navštívit některou z místních čajoven a hamam – turecké lázně (po celodenním brouzdání¬ uličkami bazarů či návštěvách památek ideální druh relaxace a odpočinku). Veškeré atrakce této metropole můžete prozkoumávat pod vedením česky hovořícího zástupce CK, který vás seznámí s nabídkou fakultativních výletů. Bohaté sbírky muzeí, smlouvání na bazarech a bezkonkurenční ceny, spletité uličky a romantická zákoutí s bezpočtem historických monumentů i skvělá zábava a výborná turecká kuchyně – to a mnohem víc vás čeká právě v Istanbulu!Doporučujeme zúčastnit se minimálně těch nejoblíbenějších a naplno okusit pravou atmosféru proslulého města:City tour – evropská část Istanbulu – prohlédnete si palác Topkapi – sídlo sultánů a v současnoti jedno z nejkrásnějších muzeí světa, dále budete moci obdivovat chrám Boží moudrosti Hagia Sofia stejně tak jako jedinou mešitu se 6 minarety – Modrou mešitu a nevynecháte ani Hippodrom. S možností nákupů zlata, tradiční turecké keramiky, kůže a vyhlášených ručně tkaných tureckých koberců. Celodenní výlet s obědem.Turecký večer – zhruba 3hodinový program s bohatou večeří a neomezenou konzumací lokálních nápojů, jehož součástí je vystoupení okouzlujících břišních tanečnic a folklórních skupin. Ideální forma načerpání novýchn sil a relaxace v závěru dne.Výlet po Bosporu – celodenní výlet s obědem. Dopoledne návštěva Süleymanovy mešity, o které Turci tvrdí, že je nejkrásnější v Istanbulu a je dílem osmanského stavitele Mimara Sinana. Poté následuje zhruba 2hodinová plavba motorovou lodí po Bosporském průlivu, v průběhu které budete mít možnost vidět a názorně porovnat břeh asijské a evropské části Istanbulu. Po obou březích jsou k vidění nádherné secesní vily a starobylé paláce. Oběd zajištěn v příjemné rybí restauraci u Bosporu. Poté návštěva Eyüp, druhého nejposvátnějšího místa muslimů. Zavítáte také do manufaktury na výrobu ručně tkaných koberců a dozvíte se o jejich původu, kvalitě a výrobě. City tour – asijská část – prohlídka náměstí Taksim v nové evropské části Istanbulu, dále prohlídka hotelu Pera Palace, kde Agatha Christie napsala vraždu v Orient Expresu, paláce Beylerbyi (na výzdobu byl použit český křišťál), nejvyššího bodu Istanbulu Camlica Hill a Dívčí věže. Celodenní výlet, jehož součástí je oběd.Kompletní nabídku výletů obdržíte od delegáta. Změna programu výletů vyhrazena.

Destinace

Turecko

1. den:

Chrám boží moudrosti – Hagia Sofia, sultánský palác Topkapi

1. den obsah:

, jedinečnou Modrou mešitu Sultanahmet či impozantní Sulejmanovu mešitu . Kromě milovníků historie a nakupování si zde na své přijdou také příznivci dobrého jídla, pití a relaxace. Vyplatí se zajisté navštívit některou z místních čajoven a hamam – turecké lázně (po celodenním brouzdání uličkami bazarů či návštěvách památek ideální druh relaxace a odpočinku). Veškeré atrakce této metropole můžete prozkoumávat pod vedením českého průvodce , který vám bude plně k dispozici také během organizovaných výletů. Bohaté sbírky muzeí, smlouvání na bazarech a bezkonkurenční ceny, spletité uličky a romantická zákoutí s bezpočtem historických monumentů, i skvělá zábava a výborná turecká kuchyně – to a mnohem víc vás čeká právě v Istanbulu! V ceně zájezdu je půldenní výlet, na kterém se seznámíte s nejznámějšími památkami čtvrti Sultanahmet -  Hippodrom, Modré mešita, chrám Aya Sophia.

3. den:

1. den:

3. den obsah:

dle letového řádu odlet z Prahy. Přílet do Istanbulu , transfer do hotelu - po cestě okružní jízda kolem Theodosiových hradeb, čtvrti Fener a Balat, kláštera Sv. Štěpána. Ubytování. Večer fakultativně výlet Noční Istanbul (Ulus Park, Sulejmanova mešita, Istiklal Street).

4. den:

2. den: 

4. den obsah:

snídaně. Dopoledne: společný výlet do čtvrti Sultanahmet . Projdete se po Hippodromu, kde uvidíte 3 obelisky – egyptský, hadí a zděný. Navštívíte chrám Aya Sophia, chrám Boží moudrosti, s nádhernými byzantskými mozaikami – vstupné 25 lir. Budete obdivovat krásu Modré mešity s jejími 6 minarety. Na závěr možnost prohlídky paláce Topkapi (vstupné není v ceně). Odpoledne:  fakultativně plavba   po Bosporu . Loď vyplouvá ze Zlatého rohu, uvidíte čtvrť Galata se známou Galatskou věží, mešitou Sulejmanie, Egyptským bazarem a Novou mešitou na druhé straně. Před vplutím do Bosporu můžete obdivovat Serailový mys se všemi jeho památkami. V ústí Bosporu uvidíte symbol Istanbulu – Dívčí věž. Během plavby po Bosporu jsou k vidění nádherné paláce osmanských sultánů, tzv. yali – letní domy osmanské smetánky i mešity na nábřeží. Loď projede pod známým visutým Bosporským mostem až k pevnostem Rumeli hisari a Anadolu hisari a  podél asijské strany se vrací zpět. Po plavbě společně navštívíme Egyptský bazar a Yeni Cami – Novou mešitu.  

5. den:

3. den:

5. den obsah:

snídaně, fakultativně celodenní výlet Princovy ostrovy - lodní výlet. Cca hodinu plavby od Istanbulu v Marmarském moři se nacházejí ostrovy pokryté zelení s památkami z doby Byzantské říše. Řada obyvatel Istanbulu si zde v minulosti stavěla svá letní sídla. 

6. den:

4. den:

6. den obsah:

snídaně. Fakultativně výlet Golden Horn Tour: návštěva Pierre Loti Hill a parku miniatur Miniaturk. Dle letového řádu transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Země

Turecko

Změna vyhrazena

Změna programu vyhrazena.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu Praha - Istanbul - Praha vč. letištních a bezpečnostních poplatků, letištní asistence a případného palivového příplatku • transfer hotel-letiště-hotel • 3 noci v 3* nebo 4* hotelu ve 2lůžk. pokoji • 3x snídani • služby průvodce • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Minimální počet účastníků

20.

Zájezdy do tohoto hotelu:

 
OdjezdDnůStravaDopravaDříveNyní
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

nejlepší ceny půjčení aut
na 6 000 místech po celém světě

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje