To nejlepší z Istanbulu | Istanbul | Turecko

dovolena-bg-header-title.png
     

*** To nejlepší z Istanbulu

 
 
 
To nejlepší z Istanbulu
 

Turecko, Istanbul

Tip: cena se slevou 1 000 Kč + možnost svozu z Brna a Bratislavy do Vídně Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z Istanbulu. Vykoupete se v tureckých lázních ze 17. století, objevíte osmý div světa, byzantský kostel Hagia Sophia, a budete obdivovat úchvatnou architekturu Modré mešity. Zájezd je určen pro všechny milovníky nevšedního cestování. Překročte s námi bránu orientu a poznejte Istanbul, město na dvou kontinentech!

 
 
         

Důležité informace

Ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Istanbulu

Strava

během dne při prohlídce Istanbulu bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo  v ceně zájezdu - malé kabinové zavazadlo hmotnost do 8 kg (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla) Zavazadlo v ceně zájezdu - odbavované zavazadlo o hmotnost do 15 kg (toto zavazadlo bude odbavené do úložného prostoru)

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Fakultativní výlet asijská část Istanbulu dospělý 1 609 KčTurecký večer dospělý 1 288 Kč

Cestovní pojištění

MINI: 35 Kč / den EXKLUZIV (+pojištění úrazové, storna zájezdu, zavazadel, odpovědnosti): 60 Kč / den

Den 1.

Odlet z Vídně a přílet do Istanbulu v odpoledních hodinách. Objednaným transferem odjezd na hotel na  ubytování .Poté se zájemci společně navštívíme tradiční restauraci s tančícími Derviši (Dervišové žijí v extrémní chudobě a většinou se mystickou cestou snaží přiblížit bohu. Používají při tom zvláštní techniky, zahrnující tančení v kruzích.) a ochutnáme místní speciality , nasajeme atmosféru večerního Istanbulu a poznáme pohostinost místních obyvatel.

Den 2.

Po snídani se vydáme cestou Sultanahmet na Staroměstské náměstí. Uvidíme Modrou mešitu, jednu z největších mešit v Istanbulu , která od 17. století patří k hlavním ozdobám panorama Istanbulu. Známá je také pro své modré dlaždice z Izniku a 6 minaretů.Na Hipodromu , bývalém centru správní a politické činnosti Konstantinopole , budeme moci zhlédnout obelisk z Egypta , Serpentine sloupce z Delphi a Fontánu Willhelma II , Milník Milion, Cisternu Yerebatan a mnoho dalších krásných zákoutí tohoto úžasného města.Odpoledne společně navštívíme čtvrť Galata, ležící na tzv. "druhé straně Istanbulu", která byla založena jako západní latinsko-katolická kolonie obývaná židy, Janovskými a Benátskými obchodníky (podle této části se nazývá i významný turecký fotbalový klub Galatasaray SK). Ze staré Galatské se nám naskytne nádherný pohled na celý Zlatý roh, následně si prohlédneme i Tunel pozemní lanovou dráhu, která je po londýnském metru druhým nejstarším systémem podzemní dráhy na světě.

Den 3.

Po snídani se opět vydáme do centra města. Den začneme prohlídkou sultánského paláce Topkapi , který sloužil jako sultánova rezidence Velké Osmanské říše. Dnes se v paláci nachází velkolepé muzeum, které má jednu z největších sbírek čínského a japonského porcelánu a ukrývá slavnou královskou pokladnici, audienční sál, Harém a Tulipánové zahrady .V odpoledních hodinách si budeme moci prohlédnout Hagia Sophia , nádherný byzantský kostel - jedno z nejkrásnějších a největších architektonických děl na světě, proto ho mnozí historikové nominovali na osmý div světa, Konstantinův spálený sloup, hřbitov s hrobkami sultánů a nevynecháme ani návštěvu Velkého Bazaru .V podvečerních hodinách vás pozveme na "top výlet lodí po Bosporu" , s nezapomenutelnou podívanou na Evropskou a Asijskou část města Istanbulu.

Den 4.

Po snídani bude možnost odjezdu na fakultativní výlet nebo volného dne ve městě. Fakultativní výlet: vydáme se na asijskou část této metropole, kde budeme objevovat každodenní život místních obyvatel . Společně se nalodíme na trajekt a po příjezdu budeme mít příležitost se vykoupat v tureckých lázních ze 17. století . Poté pojedeme do  Anadolu Kavagi , odkud zhlédneme místo, kde se setkává Marmarské a Černé moře. Následně se zastavíme na Calmica Hill a ještě nám zbyde volný čas na nákupy v Kadikoy a Egyptském bazaru .

Den 5.

Po snídani možnost krátké procházky městem s prohlídkou Valensova aquaduktu a hradeb ze 4 století n. l .V poledne pak přesun na letiště a odlet zpět do Vídně.

Cena zahrnuje

letenka Vídeň - Istanbul - Vídeň se všemi poplatky, transfer letiště Istanbul - hotel Istanbul - letiště Istanbul, 4x ubytování v Istanbulu v hotelu 3* ve 2lůžkových pokojích, popř. 3lůžkových, 4x snídaně, průvodce po celou dobu (od odletu do návratu, mimo volný program ve městě)

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, doprava Brno - letiště Vídeň - Brno 750,- Kč/ os., doprava Bratislava - letiště Vídeň - Bratislava 750 Kč/ os., přesuny v Istanbulu místní dopravou, fakultativní výlet, projížďku lodí, večeře, vstupné na místě, Příplatek za jednolůžkový pokoj: 3200 Kč

Zájezdy do tohoto hotelu:

 
OdjezdDnůStravaDopravaDříveNyní
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

nejlepší ceny půjčení aut
na 6 000 místech po celém světě

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje